TÜRKİYE TEMSİLCİSİ: FUNDA KILIÇ
11 Kasım 2014 / 0 Yorum

Funda Kılıç, Ankaralı bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1988 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Henüz altı aylıkken ailesinin Belçika'ya yerleşmesiyle birlikte bu ülkenin Anvers şehrinde büyüdü. Brüksel'de düzenlenen bir eğlencede dikkatleri üzerine çeken Funda, DJ Şahin tarafından keşfedildi.

 

Yer aldığı Grup Reyting'in 2007 tarihli çıkış şarkısı "Birini Bıraktım", internet ortamında kısa sürede popüler hâle geldi ve milyonlarca kez izlendi. Grubun yoğun ilgiyle karşılaşması sonucu Türkiye'ye gelen Funda, Beyaz Show da dahil olmak üzere önemli birçok TV ve radyo programına konuk oldu. Ardından grup üyelerinin de desteğiyle solo müzik kariyerine yöneldi ve çalışmalarına hız verdi.

 

2011 yılında Funda’nın ilk teklisi "Stand Up", Belçika'nın önemli plak şirketlerinden BIP Records etiketiyle yayımlandı. Şarkı birçok radyonun listesinde birinci sıraya kadar yükseldi. Funda, başarılı çıkışını "City Girls" ve "Kiss Me" isimli teklileriyle de devam ettirdi.

 

Belçika’daki başarısını Türkiye’ye de taşımak isteyen Funda, İstanbul'a gelerek GNL Records ile sözleşme imzaladı ve İskender Paydaş’la Türkçe albümünün hazırlıklarına başladı. Yine aynı dönemde bir markanın yüzü oldu ve markanın reklam filmi için kamera karşısına geçti.

 

2012 yılında müzikseverlerin beğenisine sunulan “Moda” isimli çalışmanın çıkış şarkısı olarak “Stand Up”ın Türkçe versiyonu olan "Boşver" seçildi. “Boşver”, İskender Paydaş’ın sesinin yer aldığı ilk şarkı olma özelliğine sahiptir. Şarkının klibi Amsterdam'da Hollandalı yönetmen Svenno Koemans (Pixel Heaven) tarafından çekildi. Funda, “Boşver” klibinden kısa bir süre sonra "Moda" isimli şarkısını kliplendirdi.

 

İyi derecede Türkçe, İngilizce ve Flamanca konuşan Funda, ayrıca Fransızca ve Almanca da bilmektedir.


HOPPA

Söyle söyle söyle, biz böyle nereye?
Bir adım öteye gitmem senle
Gelme gelme gelme sakın sen geriye
Lütfen ileriye, asla dönme


Çok kolay aşk ama yok hiç hevesim
Mutluluğu isteyen bunu denesin


Hoppa hoppa hoppa
Derdimi unutup
Kalkarım ayağa
Dönsün dünya


Hoppa hoppa hoppa
Seni bir unutup
Kalkarım ayağa
Çünkü dansla dünya durmaz

Bu Haber İçin Yorum Yaz
Rumuz
:
Yorum
:
Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadır ilk yorumu siz yapın...